Licensed to Potomac Valley Track Club  HY-TEK's Meet Manager 5/26/2018 10:13 PM
                            PVTC All-Comers Meet #1                            
                                    Results                                    
 
Mixed High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Justin Heo               M14 Ft. Belvoir, VA                   1.55m    5-01.00 
  2 Mira Cuthill             W16 Reston, VA                        1.50m    4-11.00 
  3 Shannel Fraser           W16 Ft. Belvoir, VA                   1.25m    4-01.25 
  4 Keira Beaumons           W12 Ft. Belvoir, VA                   1.15m    3-09.25 
  5 Kailah Augustine         W13 Ft. Belvoir, VA                   1.15m    3-09.25 
  6 Jada Morgan              W12 Ft. Belvoir, VA                   1.15m    3-09.25 
  7 Sean Owens               M11 Ft. Belvoir, VA                   1.15m    3-09.25 
  8 Cedriona Drachenberg     W13 Ft. Belvoir, VA                   1.15m    3-09.25 
  9 Justin Diller            M12 Arlington, VA                     1.10m    3-07.25 
  9 Je'mere Mullen           M12 Ft. Belvoir, VA                   1.10m    3-07.25 
 11 Mark Griggs               M9 Ft. Belvoir, VA                   1.05m    3-05.25 
 12 Cedric Drachenburg       M12 Ft. Belvoir, VA                   1.05m    3-05.25 
 13 Jeremy Tavernier         M12 Vienna, VA                        1.00m    3-03.25 
 14 Richard Kolko            M58 Vienna, VA                        1.00m    3-03.25 
 14 Ajanae Massenburg        W12 Ft. Belvoir, VA                   1.00m    3-03.25 
 -- Josh Sutton              M17 VA, VA                               NH            
 -- Dalija Dulaney            W9 Centreville, VA                      NH            
 -- Honesty Brewer           W13 Ft. Belvoir, VA                      NH            
 
Mixed Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hannah Richardson        W16 Great Falls, VA                11-04.00      3.45m 
  2 Penelope Ingles          W41 Arlington, VA                   4-04.00      1.32m 
 
Mixed Long Jump youth
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Dean Dabney              M12 Fairfax, VA                    14-03.50   NWI     4.35m 
  2 Inez McNichols           W12 Alexandria, VA                 11-10.50   NWI     3.61m 
  2 Christophe Gilpin        M10 FortMyer, VA                   11-10.50   NWI     3.61m 
  4 Eleanor McNichols        W12 Alexandria, VA                 11-09.00   NWI     3.58m 
  5 Nikko Webb               M12 Washington, DC                 11-06.25   NWI     3.51m 
  6 Cregan Cahill            M12 Alexandria, VA                 10-06.50   NWI     3.21m 
  7 Desmond Damico-Lassman   M11 Alexandria, VA                 10-03.50   NWI     3.13m 
  8 Anthony Brown            M10 Oakton, VA                      9-10.50   NWI     3.00m 
  9 Dalija Dulaney            W9 Centreville, VA                 9-02.00   NWI     2.79m 
 10 Justin Diller            M12 Arlington, VA                   9-00.50   NWI     2.75m 
 11 Mary McNichols            W8 Alexandria, VA                  8-11.00   NWI     2.71m 
 12 Jack Lebahn              M13 Centreville, VA                 8-10.00   NWI     2.69m 
 13 Abigail Jensen           W12 Centreville, VA                 8-04.50   NWI     2.55m 
 13 Zachary Sinclair         M10 Vienna, VA                      8-04.50   NWI     2.55m 
 15 Abigail Tavernier         W9 Vienna, VA                      7-01.00   NWI     2.15m 
 16 Giselle Tavernier         W7 Vienna, VA                      6-01.00   NWI     1.85m 
 17 Madalyn O'Harren         W13 Vienna, VA                      5-09.50   NWI     1.76m 
 18 David Marley              M5 Warrenton, VA                   5-02.00   NWI     1.57m 
 19 Ashley Sinclair           W8 Vienna, VA                      4-10.50   NWI     1.48m 
 
Mixed Long Jump Adult
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Bobby Lewis              M26 Winchester, VA                    5.42m   NWI  17-09.50 
  2 Blair Todd               M40 Upper Marlboro, MD                4.87m   NWI  15-11.75 
  3 Grace Liang              W31 Adelphi, MD                       4.79m   NWI  15-08.75 
  4 Hannah Phillips          W65 Alexandria, VA                    2.96m   NWI   9-08.50 
 
Mixed Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Ayanna Alexander         W35 VA, VA                           12.13m   NWI  39-09.75 
  2 Hannah Phillips          W65 Alexandria, VA                    6.22m   NWI  20-05.00 
  3 Tami Graf                W81 Lusby, MD                         3.83m   NWI  12-06.75 
 
Mixed Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ronak Cuthill            M18 Reston, VA                       14.35m   47-01.00 
  2 Alex Richlin             M15 Oakton, VA                       11.10m   36-05.00 
  3 Hank Abbot               M80 Alexandria, VA                   10.72m   35-02.00 
  4 Lily Ve Drachenberg      W13 Ft. Belvoir, VA                  10.16m   33-04.00 
  5 Neavah Hill              W15 Ft. Belvoir, VA                  10.09m   33-01.25 
  6 Je'mere Mullen           M12 Ft. Belvoir, VA                   9.45m   31-00.00 
  7 Richard Cuthill          M59 Reston, VA                        9.39m   30-09.75 
  8 Dylan Dabney             M18 Fairfax, VA                       9.37m   30-09.00 
  9 Emmanuel Hill            M11 Ft. Belvoir, VA                   9.33m   30-07.50 
 10 Dorian Dabney            M16 Fairfax, VA                       8.88m   29-01.75 
 11 Lee McCabe               M78 EllicottCity, MD                  8.57m   28-01.50 
 12 Keith Knight             M13 Ft. Belvoir, VA                   7.21m   23-08.00 
 13 Mira Cuthill             W16 Reston, VA                        7.13m   23-04.75 
 14 Richard Kolko            M58 Vienna, VA                        6.91m   22-08.00 
 15 Keg Good                 W60 Woodbridge, VA                    6.68m   21-11.00 
 16 Honesty Brewer           W13 Ft. Belvoir, VA                   6.19m   20-03.75 
 17 Allissa Martin           W11 Ft. Belvoir, VA                   6.12m   20-01.00 
 18 Jacob Knight             M10 Ft. Belvoir, VA                   5.99m   19-08.00 
 19 Matthew Sullivan         M12 Vienna, VA                        5.71m   18-09.00 
 20 Keira Beaumons           W12 Ft. Belvoir, VA                   5.57m   18-03.25 
 21 Madalyn O'Harren         W13 Vienna, VA                        5.29m   17-04.25 
 21 Mark Griggs               M9 Ft. Belvoir, VA                   5.29m   17-04.25 
 23 Cedric Drachenburg       M12 Ft. Belvoir, VA                   5.27m   17-03.50 
 24 Megan Wright             W12 McLean, VA                        5.15m   16-10.75 
 25 Kailah Augustine         W13 Ft. Belvoir, VA                   5.01m   16-05.25 
 26 Zachary Sinclair         M10 Vienna, VA                        4.94m   16-02.50 
 27 Anthony Brown            M10 Oakton, VA                        4.69m   15-04.75 
 28 Ajanae Massenburg        W12 Ft. Belvoir, VA                   4.60m   15-01.25 
 29 Naomi Rucker              W9 Ft. Belvoir, VA                   4.58m   15-00.50 
 30 Sean Owens               M11 Ft. Belvoir, VA                   4.45m   14-07.25 
 31 Jada Morgan              W12 Ft. Belvoir, VA                   4.26m   13-11.75 
 32 Terrance Hardy            M7 Ft. Belvoir, VA                   4.09m   13-05.00 
 33 Mairin Dziepak            W7 Vienna, VA                        3.18m   10-05.25 
 34 Rahul Sikka              M10 Vienna, VA                        3.00m    9-10.25 
 35 Samara Brewer             W8 Ft. Belvoir, VA                   2.81m    9-02.75 
 36 Sydney Hines              W8 Ft. Belvoir, VA                   2.70m    8-10.25 
 37 Marylah Sefzik           W10 Ft. Belvoir, VA                   2.68m    8-09.50 
 38 Layla Brewer              W8 Ft. Belvoir, VA                   2.32m    7-07.50 
 39 Alysin Ray                W7 Ft. Belvoir, VA                   2.03m    6-08.00 
 40 Breanna Sefzik            W7 Ft. Belvoir, VA                   2.02m    6-07.50 
 41 Maggie Dziepak            W6 Vienna Youth                      1.68m    5-06.25 
 
Mixed Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ronak Cuthill            M18 Reston, VA                       39.81m     130-07 
  2 Jose Portillo            M37 Sterling, VA                     38.87m     127-06 
  3 Alex Richlin             M15 Oakton, VA                       36.20m     118-09 
  4 David Merkowitz          M76 Clarksville, MD                  34.68m     113-09 
  5 James Pearce             M72 Columbia, MD                     26.41m      86-08 
  6 Barry Merritt            M67 Gaithersburg, MD                 26.39m      86-07 
  7 Neavah Hill              W15 Ft. Belvoir, VA                  25.89m      84-11 
  8 Dorian Dabney            M16 Fairfax, VA                      25.55m      83-10 
  9 Trent Wakenight          M47 Lorton, VA                       24.79m      81-04 
 10 Lee McCabe               M78 EllicottCity, MD                 23.50m      77-01 
 11 Austin Kolko             M22 Vienna, VA                       23.15m      75-11 
 12 Dylan Dabney             M18 Fairfax, VA                      23.06m      75-08 
 13 Cortez Austin            M70 Upper Marlboro, MD               22.71m      74-06 
 14 Lisa Ninomaya            W56 VA, VA                           21.61m      70-11 
 15 Cody Wakenight           M15 Lorton, VA                       21.20m      69-07 
 16 Richard Kolko            M58 Vienna, VA                       20.18m      66-02 
 17 Lily Ve Drachenberg      W13 Ft. Belvoir, VA                  20.08m      65-10 
 18 Emmanuel Hill            M11 Ft. Belvoir, VA                  16.53m      54-03 
 19 Penelope Ingles          W41 Arlington, VA                    16.20m      53-02 
 20 Matthew Sullivan         M12 Vienna, VA                       15.81m      51-10 
 21 Keith Knight             M13 Ft. Belvoir, VA                  12.99m      42-07 
 22 Cedric Drachenburg       M12 Ft. Belvoir, VA                  10.73m      35-02 
 
Mixed Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ken Moss                 M70 Leesburg, VA                     50.13m     164-06 
  2 Grant Edwards            M55 Washington, DC                   45.31m     148-08 
  3 Bentz Tozer Jr.          M58 Enola, PA                        38.81m     127-04 
  4 Robert Robertson         M21 Springfield, VA                  37.96m     124-06 
  5 James Pearce             M72 Columbia, MD                     30.69m     100-08 
  6 Penelope Ingles          W41 Arlington, VA                    28.61m      93-10 
 
Mixed Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Alex Richlin             M15 Oakton, VA                       46.74m     153-04 
  2 Claire Bailey            W17 Fairfax, VA                      29.06m      95-04 
  3 Lisa Ninomaya            W56 VA, VA                           24.73m      81-02 
  4 Penelope Ingles          W41 Arlington, VA                    18.39m      60-04 
 
Mixed Javelin Throw Turbo Jav
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sean Owens               M11 Ft. Belvoir, VA                  18.22m      59-09 
  2 Keg Good                 W60 Woodbridge, VA                   14.82m      48-07 
  3 Sandy Triolo             W55 Baltimore, MD                    12.05m      39-06 
  4 Jeremiah Victor           M9 Ft. Belvoir, VA                  11.60m      38-01 
  5 Allissa Martin           W11 Ft. Belvoir, VA                  11.34m      37-02 
  6 Andrew Morgan             M7 Centreville, VA                  11.16m      36-07 
  7 Terrance Hardy            M7 Ft. Belvoir, VA                   8.91m      29-03 
  8 Donovan Owens             M6 Ft. Belvoir, VA                   6.62m      21-09 
  9 Madelyn Owens             W8 Ft. Belvoir, VA                   6.25m      20-06 
 10 Maliah Salas              W7 Ft. Belvoir, VA                   6.20m      20-04 
 11 Skylar Kotera             M6 Ft. Belvoir, VA                   5.51m      18-01 
 
Mixed Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ken Moss                 M70 Leesburg, VA                     19.29m   63-03.50 
  2 Robert Robertson         M21 Springfield, VA                  16.91m   55-05.75 
  3 Bentz Tozer Jr.          M58 Enola, PA                        14.07m   46-02.00 
  4 James Pearce             M72 Columbia, MD                     11.59m   38-00.25 
  5 Penelope Ingles          W41 Arlington, VA                     8.89m   29-02.00 
 
Mixed Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ken Moss                 M70 Leesburg, VA                     10.88m   35-08.50 
  2 Grant Edwards            M55 Washington, DC                    8.76m   28-09.00 
  3 Bentz Tozer Jr.          M58 Enola, PA                         6.84m   22-05.25 
  4 James Pearce             M72 Columbia, MD                      6.03m   19-09.50 
  5 Penelope Ingles          W41 Arlington, VA                     4.82m   15-09.75