RaceTab by MileSplit/FloSports Tiger Hollow, Ridgefield XC and Tr

         FCIAC Dual - Danbury at Ridgefield - 5/16/2017          
                  Tiger Hollow, Ridgefield, CT                   

                     Girls 4x100 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 DANBURY A                                   49.57   1     5
  2 RIDGEFIELD A                                49.73   1      
  3 DANBURY B                                   56.39   1      
  4 RIDGEFIELD F                                58.78   1      
  5 RIDGEFIELD S                              1:02.57   1      

                          Girls 100 Meter Hurdles                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Bridget Chiaravalle   12 DANBURY                 14.50    NWI  4     5
  2 Josephine Simon       12 RIDGEFIELD              15.72    NWI  4     3
  3 Jaylyn Carter         10 DANBURY                 17.09    NWI  3     1
  4 Samantha Petruzzelli  11 RIDGEFIELD              17.38    NWI  4      
  5 Elizabeth DeMassa     10 RIDGEFIELD              17.91    NWI  3      
  6 Rebecca Cohen         10 RIDGEFIELD              19.37    NWI  2      
  7 Olivia Nazworth        9 RIDGEFIELD              19.48    NWI  3      
  8 Jemma Silvestri        9 RIDGEFIELD              19.86    NWI  2      
  9 Hannah Tucci          10 DANBURY                 20.45    NWI  2      
 10 Emma Ratnavel          9 RIDGEFIELD              20.87    NWI  1      
 11 Allison Donnelly       9 RIDGEFIELD              21.26    NWI  1      

                            Girls 100 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Zyniah Bunn           11 DANBURY                 12.67    NWI  6     5
  2 Davonna Spruill       12 DANBURY                 12.89    NWI  6     3
  3 Jessica Glowacki       9 DANBURY                 13.00    NWI  6     1
  4 Erika Regus           11 DANBURY                 13.03    NWI  6      
  5 Shanell Stewart       10 DANBURY                 13.16    NWI  5      
  6 Eyga Williamson       11 RIDGEFIELD              13.31    NWI  6      
  7 Asiyah McClain        10 DANBURY                 13.39    NWI  3      
  8 Carrina Dabroi        10 RIDGEFIELD              13.65    NWI  6      
  9 Clara Lerchi          12 RIDGEFIELD              13.73    NWI  6      
 10 Mikayla Hill          11 DANBURY                 13.79    NWI  3      
 11 Siara Pittman          9 DANBURY                 13.82    NWI  3      
 12 Charis Nyarko         10 DANBURY                 14.18    NWI  1      
 12 Catherine Conroy      10 RIDGEFIELD              14.18    NWI  6      
 14 Christine Cledera      9 DANBURY                 14.21    NWI  2      
 15 Gloria Dickson         9 DANBURY                 14.22    NWI  2      
 16 Donata Libonati       10 RIDGEFIELD              14.28    NWI  5      
 17 Nicole Nielsen        11 RIDGEFIELD              14.34    NWI  7      
 18 Sarae Gunter           9 DANBURY                 14.37    NWI  3      
 19 Esteisy Reynoso       10 DANBURY                 14.50    NWI  1      
 20 Rylan Cherico         11 RIDGEFIELD              14.68    NWI  5      
 21 Jemma Silvestri        9 RIDGEFIELD              14.79    NWI  5      
 22 Caroline Holloway     10 RIDGEFIELD              14.85    NWI  7      
 23 Tejwani Swaby         10 DANBURY                 14.94    NWI  1      
 24 Olivia Anderson       10 RIDGEFIELD              14.96    NWI  5      
 25 Kiana Hay              9 DANBURY                 15.01    NWI  2      
 26 Larissa Leite          9 DANBURY                 15.17    NWI  2      
 27 Eve Nastasi           12 RIDGEFIELD              15.20    NWI  4      
 28 Sarah Scheck           9 RIDGEFIELD              15.27    NWI  4      
 29 Kendal Mountain        9 RIDGEFIELD              15.31    NWI  5      
 30 Allison Donnelly       9 RIDGEFIELD              15.46    NWI  4      
 31 Sylvana Soto          10 RIDGEFIELD              15.47    NWI  3      
 32 Marie Condron          9 RIDGEFIELD              15.49    NWI  4      
 33 Jenna Gaglione        11 RIDGEFIELD              15.54    NWI  4      
 34 Mia Sansone            9 RIDGEFIELD              15.64    NWI  3      
 34 Emma Ratnavel          9 RIDGEFIELD              15.64    NWI  4      
 36 Yamile Paredes        10 DANBURY                 15.67    NWI  1      
 37 Emma Lyons             9 RIDGEFIELD              15.94    NWI  3      
 38 Julie Gaisser         12 RIDGEFIELD              15.97    NWI  4      
 39 Helen Riser           10 RIDGEFIELD              16.10    NWI  4      
 39 Harini Vel             9 RIDGEFIELD              16.10    NWI  5      
 41 Caroline McGeary       9 RIDGEFIELD              16.20    NWI  2      
 42 Ella Liu               9 RIDGEFIELD              16.21    NWI  2      
 43 Gabrielle Mignano     10 RIDGEFIELD              16.23    NWI  2      
 44 Falyn McGoey           9 RIDGEFIELD              16.94    NWI  1      
 45 Kyra Linekin           9 RIDGEFIELD              17.24    NWI  3      
 46 Victoria Nylen        10 RIDGEFIELD              17.65    NWI  1      
 47 Caroline Whelan       10 RIDGEFIELD              17.84    NWI  2      
 48 Emily Carr-Lonoff      9 RIDGEFIELD              18.30    NWI  1      
 49 Tyra Small             9 RIDGEFIELD              19.53    NWI  1      

                         Girls 1600 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Lauren Moore          10 DANBURY               5:13.63   1     5
  2 Gabriella Viggiano    10 RIDGEFIELD            5:14.09   1     3
  3 Valerie Fox            9 DANBURY               5:31.52   1     1
  4 Alexandra Chakar       9 DANBURY               5:31.60   1      
  5 Kasey McGerald        10 RIDGEFIELD            5:39.62   1      
  6 Keira Reisert         10 DANBURY               5:44.87   1      
  6 Fiona Sleigh          10 RIDGEFIELD            5:44.87   1      
  8 Eliza Oakes            9 RIDGEFIELD            5:49.35   1      
  9 Taylor Ranney         12 RIDGEFIELD            6:07.27   1      
 10 Christina Anderson    12 RIDGEFIELD            6:28.08   1      
 11 Jessica Queiroz        9 DANBURY               6:28.12   1      
 12 Carolyn Pell          11 RIDGEFIELD            6:34.03   1      
 13 Sarah Schechter       12 DANBURY               6:34.81   1      
 14 Adrianna Davis        11 RIDGEFIELD            6:36.10   1      
 15 Teresa Hood           10 DANBURY               6:38.73   1      
 16 Abigail Hanlon        12 DANBURY               6:40.09   1      

                         Girls 400 Meter Dash                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Alexandra Damron      12 RIDGEFIELD              58.67   2     5
  2 Natalee Seipio        10 DANBURY               1:00.51   2     3
  3 Ashlyn Marr           12 RIDGEFIELD            1:04.40   2     1
  4 Julia Hergenrother    11 RIDGEFIELD            1:04.72   2      
  5 Alexandria Markovitz  10 DANBURY               1:05.90   2      
  6 Caitlin Inall         10 RIDGEFIELD            1:06.29   1      
  7 Rylan Cherico         11 RIDGEFIELD            1:10.66   1      
  8 Esteisy Reynoso       10 DANBURY               1:13.47   1      
  9 Diana Perez           10 DANBURY               1:13.95   1      
 10 Alanna Diciacco       10 DANBURY               1:14.14   1      
 11 Keyanna Byrd           9 DANBURY               1:14.73   2      
 12 Julia O'Malley        12 RIDGEFIELD            1:20.98   1      

                       Girls 300 Meter Hurdles                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Emma Langis            9 RIDGEFIELD              46.98   5     5
  2 Josephine Simon       12 RIDGEFIELD              47.61   4     3
  3 Anna Landler          11 RIDGEFIELD              48.08   5     1
  4 Jayme Cole            11 DANBURY                 48.65   5      
  5 Samantha Petruzzelli  11 RIDGEFIELD              49.66   4      
  6 Samantha Vasquez      11 DANBURY                 50.40   5      
  7 Jaylyn Carter         10 DANBURY                 50.98   4      
  8 Carolyn Donovan        9 RIDGEFIELD              51.41   3      
  9 Olivia Nazworth        9 RIDGEFIELD              52.47   2      
 10 Carrina Dabroi        10 RIDGEFIELD              52.59   3      
 11 Lauren Melody         10 DANBURY                 53.18   4      
 12 Rebecca Cohen         10 RIDGEFIELD              53.48   3      
 13 Hannah Tucci          10 DANBURY                 57.27   3      
 14 Emma Ratnavel          9 RIDGEFIELD              59.10   2      
 15 Jemma Silvestri        9 RIDGEFIELD            1:02.82   1      
 16 Sarah Scheck           9 RIDGEFIELD            1:03.37   1      
 17 Eve Nastasi           12 RIDGEFIELD            1:05.98   1      
 18 Kyra Linekin           9 RIDGEFIELD            1:12.76   1      

                         Girls 800 Meter Run                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Katherine Jasminski   12 RIDGEFIELD            2:19.11   1     5
  2 Leah Sarkisian        11 DANBURY               2:25.20   1     3
  3 Cassandra Sturdevant  10 DANBURY               2:25.87   1     1
  4 Amelia Hynes          10 RIDGEFIELD            2:28.31   1      
  5 Madeline Guter        11 RIDGEFIELD            2:28.87   1      
  6 Elizabeth Jasminski    9 RIDGEFIELD            2:29.75   1      
  7 Miriam Ehrlinspiel    12 RIDGEFIELD            2:35.89   1      
  8 Elizabeth DeMassa     10 RIDGEFIELD            2:43.66   1      
  9 Sarah Green           10 DANBURY               2:45.19   1      
 10 Alyssa Scappaticci    10 DANBURY               2:45.21   1      
 11 Maia Clarkin          11 RIDGEFIELD            2:50.76   1      
 12 Abbey Walter          12 RIDGEFIELD            2:52.15   1      
 13 Alyssa Jack            9 DANBURY               2:54.15   1      
 14 Angele DellaCorte     11 RIDGEFIELD            2:55.19   1      
 15 Annabelle Follis       9 DANBURY               3:06.62   1      
 16 Cassandra Lanson      10 DANBURY               3:07.25   1      

                            Girls 200 Meter Dash                          
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Zyniah Bunn           11 DANBURY                 25.65    NWI  7     5
  2 Jayme Cole            11 DANBURY                 26.59    NWI  7     3
  3 Josephine Simon       12 RIDGEFIELD              26.85    NWI  7     1
  4 Erika Regus           11 DANBURY                 26.89    NWI  7      
  5 Jessica Glowacki       9 DANBURY                 26.95    NWI  7      
  6 Davonna Spruill       12 DANBURY                 26.99    NWI  5      
  7 Shanell Stewart       10 DANBURY                 27.33    NWI  4      
  8 Alexandra Damron      12 RIDGEFIELD              27.47    NWI  7      
  9 Meilee Kry             9 DANBURY                 27.62    NWI  4      
 10 Rackell Souza         11 DANBURY                 27.74    NWI  3      
 10 Samantha Petruzzelli  11 RIDGEFIELD              27.74    NWI  7      
 12 Mikayla Hill          11 DANBURY                 28.12    NWI  4      
 13 Jaylyn Carter         10 DANBURY                 28.16    NWI  4      
 14 Asiyah McClain        10 DANBURY                 28.28    NWI  3      
 14 Carrina Dabroi        10 RIDGEFIELD              28.28    NWI  7      
 16 Clara Lerchi          12 RIDGEFIELD              28.78    NWI  6      
 17 Catherine Conroy      10 RIDGEFIELD              29.42    NWI  6      
 18 Alexandra Jakubowski  11 DANBURY                 29.43    NWI  3      
 19 Rebecca Cohen         10 RIDGEFIELD              29.54    NWI  6      
 20 Charis Nyarko         10 DANBURY                 30.00    NWI  2      
 21 Donata Libonati       10 RIDGEFIELD              30.09    NWI  6      
 22 Nicole Nielsen        11 RIDGEFIELD              30.20    NWI  5      
 23 Rylan Cherico         11 RIDGEFIELD              30.49    NWI  6      
 24 Christine Cledera      9 DANBURY                 30.52    NWI  2      
 25 Esteisy Reynoso       10 DANBURY                 30.82    NWI  1      
 26 Tejwani Swaby         10 DANBURY                 30.89    NWI  1      
 27 Eileen Zhuang         10 DANBURY                 31.03    NWI  2      
 28 Diana Perez           10 DANBURY                 31.05    NWI  1      
 29 Allyson Joseph         9 DANBURY                 31.22    NWI  3      
 30 Olivia Anderson       10 RIDGEFIELD              31.58    NWI  5      
 31 Sarah Scheck           9 RIDGEFIELD              31.84    NWI  4      
 32 Jenna Gaglione        11 RIDGEFIELD              31.92    NWI  5      
 33 Courtney Mitten       12 RIDGEFIELD              32.10    NWI  3      
 34 Allison Donnelly       9 RIDGEFIELD              32.11    NWI  4      
 35 Taina Colon           11 DANBURY                 32.12    NWI  1      
 36 Marie Condron          9 RIDGEFIELD              32.54    NWI  3      
 37 Isabel Armas Sanchez  10 RIDGEFIELD              32.62    NWI  3      
 38 Kiana Hay              9 DANBURY                 32.80    NWI  2      
 39 Sylvana Soto          10 RIDGEFIELD              32.92    NWI  3      
 40 Emma Lyons             9 RIDGEFIELD              33.33    NWI  2      
 41 Gabrielle Mignano     10 RIDGEFIELD              33.71    NWI  4      
 42 Julie Gaisser         12 RIDGEFIELD              34.15    NWI  5      
 43 Harini Vel             9 RIDGEFIELD              34.21    NWI  1      
 44 Ella Liu               9 RIDGEFIELD              34.38    NWI  1      
 45 Caroline McGeary       9 RIDGEFIELD              34.74    NWI  2      
 46 Falyn McGoey           9 RIDGEFIELD              35.52    NWI  1      
 47 Christina Anderson    12 RIDGEFIELD              36.17    NWI  2      
 48 Kyra Linekin           9 RIDGEFIELD              37.28    NWI  2      
 49 Caroline Whelan       10 RIDGEFIELD              39.45    NWI  4      
 50 Emily Carr-Lonoff      9 RIDGEFIELD              39.78    NWI  1      

                         Girls 3200 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Lauren Moore          10 DANBURY              11:45.39   1     5
  2 Haley Greene          12 RIDGEFIELD           11:48.20   1     3
  3 Rachel Maue           12 RIDGEFIELD           11:58.02   1     1
  4 Ava Kelley            12 RIDGEFIELD           12:06.44   1      
  5 Valerie Fox            9 DANBURY              12:25.45   1      
  6 Katherine Bracken     11 RIDGEFIELD           13:00.03   1      
  7 Kelsey Bordash        12 RIDGEFIELD           13:07.63   1      
  8 Sarah Johnson          9 DANBURY              13:13.20   1      
  9 Sarah de Lange        10 RIDGEFIELD           13:21.87   1      
 10 Julianna Carney       11 DANBURY              13:33.99   1      
 11 Erin Maida            10 DANBURY              13:44.98   1      

                     Girls 4x400 Meter Relay                   
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 RIDGEFIELD A                              4:00.72   1     5
  2 DANBURY A                                 4:04.19   1      
  3 DANBURY B                                 4:16.89   1      
  4 RIDGEFIELD B                              4:53.73   1      
  5 DANBURY C                                 5:12.81   1      

                        Girls Javelin Throw                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Clara Lerchi          12 RIDGEFIELD             123-00      5
  2 Celyna Custodio       11 DANBURY                 88-06      3
  3 Valentina Janerico    11 RIDGEFIELD              88-04      1
  4 Rachel Thibault       12 DANBURY                 82-01       
  5 Alexandra Jakubowski  11 DANBURY                 78-00       
  6 Katherine Escobar     12 DANBURY                 70-00       
  7 Aryana Patricio       11 DANBURY                 66-08       
  8 Tanisha Cunningham     9 DANBURY                 66-02       
  9 Brianne McGill        12 RIDGEFIELD              63-01       
 10 Sarah Cordisco        11 RIDGEFIELD              49-09       
 11 Makyla Addison        11 RIDGEFIELD              47-01       
 12 Julissa Acevedo        9 RIDGEFIELD              27-08       

                        Girls Discus Throw                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Brianne McGill        12 RIDGEFIELD             102-09      5
  2 Celyna Custodio       11 DANBURY                 84-04      3
  3 Tania Alfaro           9 DANBURY                 71-10      1
  4 Elihle Sangweni       11 DANBURY                 69-11       
  5 Valentina Janerico    11 RIDGEFIELD              67-01       
  6 Righlee Thibault      10 DANBURY                 65-08       
  7 Tyana Ross            10 DANBURY                 52-00       
  8 Tanisha Cunningham     9 DANBURY                 48-07       
  9 Sarah Cordisco        11 RIDGEFIELD              47-07       
 10 Yasmin Santos          9 DANBURY                 46-00       
 11 Celia-Ann Chikezie    10 DANBURY                 42-07       
 12 Lauralee Cothias      10 DANBURY                 41-02       

                          Girls Shot Put                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Celyna Custodio       11 DANBURY              35-02.00      5
  2 Brianne McGill        12 RIDGEFIELD           33-04.00      3
  3 Eyga Williamson       11 RIDGEFIELD           29-10.00      1
  4 Tanisha Cunningham     9 DANBURY              28-07.00       
  5 Celia-Ann Chikezie    10 DANBURY              27-09.00       
  6 Sarah Cordisco        11 RIDGEFIELD           27-08.00       
  7 Alexandra Jakubowski  11 DANBURY              26-05.00       
  8 Valentina Janerico    11 RIDGEFIELD           26-01.00       
  8 Tania Alfaro           9 DANBURY              26-01.00       
 10 Rachel Thibault       12 DANBURY              25-00.00       
 11 Katherine Escobar     12 DANBURY              24-05.00       
 12 Gloria Dickson         9 DANBURY              23-00.00       
 13 Tyana Ross            10 DANBURY              22-10.00       
 13 Lauralee Cothias      10 DANBURY              22-10.00       
 15 Makyla Addison        11 RIDGEFIELD           22-07.00       
 16 Aryana Patricio       11 DANBURY              22-02.00       
 17 Alexis Chikezie        9 DANBURY              19-07.00       

                             Girls Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Anna Landler          11 RIDGEFIELD           16-05.50    NWI     5
  2 Emilly Souza          10 DANBURY              16-00.75    NWI     3
  3 Ruby Mboya            12 DANBURY              15-07.75    NWI     1
  4 Erika Regus           11 DANBURY              15-07.25    NWI      
  5 Meilee Kry             9 DANBURY              14-08.25    NWI      
  6 Dara Grozdinski       11 DANBURY              14-08.00    NWI      
  7 Davonna Spruill       12 DANBURY              14-06.00    NWI      
  8 Leah Moroknek         10 RIDGEFIELD           14-04.00    NWI      
  9 Ava Fazio             10 RIDGEFIELD           13-07.75    NWI      
 10 Amanda Condron        11 RIDGEFIELD           13-07.00    NWI      
 11 Sarae Gunter           9 DANBURY              13-01.25    NWI      
 12 Kendal Mountain        9 RIDGEFIELD           13-00.50    NWI      
 13 Ella Liu               9 RIDGEFIELD           12-07.00    NWI      
 14 Julia Gerber          12 RIDGEFIELD           12-04.25    NWI      
 15 Caroline McGeary       9 RIDGEFIELD           11-09.50    NWI      
 16 Mikayla Hill          11 DANBURY              10-01.25    NWI      

                            Girls Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Emilly Souza          10 DANBURY              35-01.75    NWI     5
  2 Ruby Mboya            12 DANBURY              33-06.25    NWI     3
  3 Meilee Kry             9 DANBURY              32-11.00    NWI     1
  4 Kim Ramos             12 DANBURY              32-06.00    NWI      
  5 Leah Moroknek         10 RIDGEFIELD           32-01.00    NWI      
  6 Julia Gerber          12 RIDGEFIELD           31-00.50    NWI      
  7 Emma Jelkovac         10 RIDGEFIELD           25-08.00    NWI      

                          Girls High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Grace Goodwin         12 RIDGEFIELD            5-02.00      5
  2 Amanda Condron        11 RIDGEFIELD            4-08.00      3
  3 Ruby Mboya            12 DANBURY               4-08.00      1
  3 Eyga Williamson       11 RIDGEFIELD            4-08.00       
  5 Leah Moroknek         10 RIDGEFIELD            4-06.00       
  5 Katherine Landler      9 RIDGEFIELD            4-06.00       
  7 Ava Fazio             10 RIDGEFIELD            4-06.00       
  8 Dara Grozdinski       11 DANBURY               4-06.00       
  8 Olivia Anderson       10 RIDGEFIELD            4-06.00       
 10 Ella Liu               9 RIDGEFIELD            4-04.00       
 11 Emma Jelkovac         10 RIDGEFIELD            4-02.00       
 11 Isabel Armas Sanchez  10 RIDGEFIELD            4-02.00       
 13 Vida Goncalves         9 DANBURY               4-02.00       

                         Girls Pole Vault                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Dara Grozdinski       11 DANBURY               8-06.00      5
  2 Kim Ramos             12 DANBURY               8-00.00      3
  3 Caitlin Inall         10 RIDGEFIELD            7-06.00      1
  4 Vida Goncalves         9 DANBURY               7-00.00       
  5 Sophie Reale           9 RIDGEFIELD            6-06.00       
  6 Campbell Kinsman      10 RIDGEFIELD            6-00.00       
  7 Caroline Holloway     10 RIDGEFIELD            6-00.00       
  8 Nicole Nielsen        11 RIDGEFIELD            5-06.00       
  8 Lauren Pudelka        10 DANBURY               5-06.00       
 10 Kendal Mountain        9 RIDGEFIELD            5-00.00       


                    Boys 4x800 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 DANBURY A                                10:55.10      5

                     Boys 4x100 Meter Relay                    
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 DANBURY A                                   43.48   1     5

                           Boys 110 Meter Hurdles                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Thomas Vilinskis      11 RIDGEFIELD              15.66    NWI  3     5
  2 Chase Nalley          12 DANBURY                 16.65    NWI  3     3
  3 Shay Fahsbender       10 DANBURY                 16.67    NWI  1     1
  4 Junior Lynch          12 DANBURY                 16.77    NWI  3      
  5 Francisco Turdera     11 RIDGEFIELD              17.21    NWI  2      
  6 Aidan Williams        11 RIDGEFIELD              18.18    NWI  3      
  7 Joshua Kim            12 RIDGEFIELD              18.21    NWI  2      
  8 Jordan Reid           11 DANBURY                 19.10    NWI  2      

                            Boys 100 Meter Dash                           
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Christopher Cledera   11 DANBURY                 11.11    NWI  4     5
  2 Aaron Agosto          12 DANBURY                 11.14    NWI  4     3
  3 Massiah Crandell      12 DANBURY                 11.31    NWI  4     1
  4 Diante Vines          10 DANBURY                 11.55    NWI  2      
  5 William Carpenter     12 RIDGEFIELD              11.56    NWI  4      
  6 Jaden Cazorla          9 DANBURY                 11.61    NWI  3      
  7 Sylvanus Thompson      9 DANBURY                 11.70    NWI  2      
  8 Grant Harmer          10 RIDGEFIELD              11.74    NWI  4      
  9 Korey Pinkrakthok     11 DANBURY                 11.75    NWI  4      
 10 Evan Hogan            12 RIDGEFIELD              11.78    NWI  4      
 11 Ian Dyson             10 RIDGEFIELD              11.81    NWI  4      
 12 Malachi Lorick         9 DANBURY                 11.93    NWI  3      
 13 Luis Requetes         12 DANBURY                 12.02    NWI  3      
 14 Luke St. Pierre       12 RIDGEFIELD              12.07    NWI  3      
 15 Paul Wright           12 DANBURY                 12.10    NWI  3      
 16 Nicholas Pietrafesa   10 DANBURY                 12.12    NWI  1      
 17 Malachi Hopkins        9 DANBURY                 12.20    NWI  1      
 18 Kenny Oliveira        10 DANBURY                 12.28    NWI  3      
 19 Ismael Santana        10 DANBURY                 12.38    NWI  2      
 20 Jesse Staton          11 DANBURY                 12.48    NWI  3      
 21 Diego Fernandes        9 DANBURY                 12.64    NWI  2      
 22 Jonathan Reiss        12 DANBURY                 12.77    NWI  2      
 23 Benjamin Pasquarella  10 DANBURY                 12.85    NWI  2      
 24 Bryant Caicedo        12 DANBURY                 13.31    NWI  2      
 25 Gabriel Vieira        10 DANBURY                 13.39    NWI  2      
 26 Kevin Davis           10 RIDGEFIELD              15.89    NWI  3      

                         Boys 1600 Meter Run                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Daniel Campbell       12 DANBURY               4:40.52   1     5
  2 Tyler Granja          11 DANBURY               4:41.11   1     3
  3 Charles Coffin         9 RIDGEFIELD            4:43.23   1     1
  4 Calvin Keller         12 RIDGEFIELD            4:44.19   1      
  5 Matthias Howley       12 RIDGEFIELD            4:53.27   1      
  6 Ryan Sheafe           10 RIDGEFIELD            4:58.98   1      
  7 Daniel Raya           12 DANBURY               5:04.26   1      
  8 Vikram Dhaliwal       10 DANBURY               5:05.13   1      
  9 Brennan Amalfitano    10 DANBURY               5:05.67   1      
 10 March Murdock         11 RIDGEFIELD            5:06.82   1      
 11 Justin Solipa         10 DANBURY               5:30.01   1      
 12 Kevin Remache         10 DANBURY               5:33.75   1      
 13 Daniel Dong           11 DANBURY               5:36.71   1      
 14 Christian Rivera      10 DANBURY               5:41.85   1      
 15 Alec Stanton           9 DANBURY               5:45.99   1      

                         Boys 400 Meter Dash                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Sean-Michael Parkinso 11 DANBURY                 50.68   4     5
  2 Glenroy Ford          11 DANBURY                 52.08   4     3
  3 Simon Jupp             9 RIDGEFIELD              52.49   4     1
  4 Kevin Arnold          11 RIDGEFIELD              52.60   4      
  5 Robert Cohen          12 RIDGEFIELD              53.11   3      
  6 Mitchell van der Noll 11 RIDGEFIELD              53.29   4      
  7 Pedro Ramirez         12 DANBURY                 53.93   4      
  8 Mathew Szpakowski     11 RIDGEFIELD              54.55   4      
  9 John Yung             12 DANBURY                 55.34   3      
 10 Bryan Lima            11 DANBURY                 56.57   3      
 11 Kenny Oliveira        10 DANBURY                 56.88   2      
 12 Philip Melo           11 DANBURY                 57.29   4      
 13 John Madore            9 RIDGEFIELD              57.35   3      
 14 Victor Neves          11 DANBURY                 57.78   3      
 15 Dominic Bonfiglio      9 RIDGEFIELD              58.18   1      
 16 Bradley Fox           12 DANBURY                 58.19   2      
 17 Michael Saccucci      11 RIDGEFIELD              58.63   3      
 17 Raymond You           11 DANBURY                 58.63   3      
 19 Seamus Doyle          11 RIDGEFIELD              58.85   2      
 20 Jack Hicks            11 RIDGEFIELD              59.16   3      
 21 Edmund Hurdle          9 DANBURY               1:00.14   2      
 22 Alexander O'Reilly    11 RIDGEFIELD            1:00.49   1      
 23 Joshua Grossman        9 RIDGEFIELD            1:00.51   1      
 24 Timothy Sganga         9 RIDGEFIELD            1:00.91   2      
 25 Jose Colon            11 DANBURY               1:01.07   2      
 26 Daniel Krista-Kelsey  10 RIDGEFIELD            1:01.46   1      
 27 Sebastian Guccione    11 RIDGEFIELD            1:02.74   1      
 28 Gunnar Thuss          10 RIDGEFIELD            1:03.63   2      

                        Boys 300 Meter Hurdles                      
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Thomas Vilinskis      11 RIDGEFIELD              41.45   2     5
  2 Francisco Turdera     11 RIDGEFIELD              42.89   1     3
  3 Aidan Williams        11 RIDGEFIELD              43.25   2     1
  4 Shay Fahsbender       10 DANBURY                 43.94   1      
  5 Alexander Beiku       10 DANBURY                 44.03   1      
  6 Nathaniel Mensah-Simm 11 DANBURY                 46.19   2      
  7 Jordan Reid           11 DANBURY                 46.42   2      
  8 Victor Andrade        10 DANBURY                 54.31   1      

                          Boys 800 Meter Run                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Kenneth Day           12 RIDGEFIELD            2:01.35   2     5
  2 Christian Moraes      11 DANBURY               2:01.98   2     3
  3 Bradford DeMassa      12 RIDGEFIELD            2:05.49   2     1
  4 Kory Sharpe           11 DANBURY               2:12.45   2      
  5 Peterson Souza        12 DANBURY               2:15.25   2      
  6 James Lukasik         10 DANBURY               2:17.41   1      
  7 Justin Solipa         10 DANBURY               2:17.46   2      
  8 Patrick Ferreira Cost 11 DANBURY               2:17.75   1      
  9 Ben Baker             11 RIDGEFIELD            2:19.36   2      
 10 Benjamin George       10 DANBURY               2:20.89   2      
 11 Timothy Sganga         9 RIDGEFIELD            2:23.17   2      
 12 Michael Ferrandino     9 RIDGEFIELD            2:25.56   1      
 13 Miles Stoddart         9 RIDGEFIELD            2:26.26   2      
 14 Gunnar Thuss          10 RIDGEFIELD            2:28.54   1      
 15 Joshua Grossman        9 RIDGEFIELD            2:31.49   1      
 16 Daniel Dong           11 DANBURY               2:32.02   1      
 17 Christian Rivera      10 DANBURY               2:32.36   1      
 18 Shane Clements         9 RIDGEFIELD            2:32.45   1      
 19 Kevin Remache         10 DANBURY               2:33.62   1      
 20 Brendan Cubberly      10 DANBURY               2:33.74   1      
 21 Connor Tobin          11 RIDGEFIELD            2:35.31   1      
 22 Alec Stanton           9 DANBURY               2:36.93   1      
 23 Bryan Lojano          10 DANBURY               2:46.87   1      

                            Boys 200 Meter Dash                           
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Sean-Michael Parkinso 11 DANBURY                 22.45    NWI  6     5
  2 Edmond Olivacce       12 DANBURY                 22.71    NWI  6     3
  3 William Carpenter     12 RIDGEFIELD              23.24    NWI  6     1
  4 Jaden Cazorla          9 DANBURY                 23.64    NWI  6      
  5 Simon Jupp             9 RIDGEFIELD              23.72    NWI  3      
  6 Evan Hogan            12 RIDGEFIELD              23.78    NWI  6      
  7 Ian Dyson             10 RIDGEFIELD              23.79    NWI  6      
  8 Malachi Lorick         9 DANBURY                 23.88    NWI  6      
  9 Robert Cohen          12 RIDGEFIELD              24.04    NWI  3      
 10 Glenroy Ford          11 DANBURY                 24.12    NWI  5      
 11 Philip Melo           11 DANBURY                 24.19    NWI  5      
 12 Luis Requetes         12 DANBURY                 24.27    NWI  4      
 13 Chase Nalley          12 DANBURY                 24.40    NWI  5      
 14 Jonah Gosnay          11 DANBURY                 24.55    NWI  4      
 15 John Yung             12 DANBURY                 24.57    NWI  3      
 15 Mitchell van der Noll 11 RIDGEFIELD              24.57    NWI  6      
 17 Nicholas Pietrafesa   10 DANBURY                 24.67    NWI  4      
 18 Jesse Staton          11 DANBURY                 24.69    NWI  4      
 19 Mathew Szpakowski     11 RIDGEFIELD              24.84    NWI  3      
 20 Victor Neves          11 DANBURY                 24.91    NWI  4      
 21 Kenny Oliveira        10 DANBURY                 25.12    NWI  1      
 22 Ismael Santana        10 DANBURY                 25.13    NWI  2      
 23 Shamar Carter         10 DANBURY                 25.17    NWI  4      
 24 Nathaniel Mensah-Simm 11 DANBURY                 25.18    NWI  3      
 25 Eduardo Marquez       11 RIDGEFIELD              25.46    NWI  3      
 26 Edmund Hurdle          9 DANBURY                 25.53    NWI  3      
 27 Malachi Hopkins        9 DANBURY                 25.57    NWI  2      
 28 Bryan Lima            11 DANBURY                 25.61    NWI  3      
 29 Jeremy Meyers         11 RIDGEFIELD              25.64    NWI  2      
 30 John Madore            9 RIDGEFIELD              25.91    NWI  2      
 31 Raymond You           11 DANBURY                 25.92    NWI  2      
 32 Benjamin Pasquarella  10 DANBURY                 25.93    NWI  1      
 33 Jonathan Reiss        12 DANBURY                 26.08    NWI  1      
 34 Alexander O'Reilly    11 RIDGEFIELD              26.16    NWI  2      
 35 Michael Saccucci      11 RIDGEFIELD              26.19    NWI  2      
 36 Jack Hicks            11 RIDGEFIELD              26.46    NWI  1      
 37 Diego Fernandes        9 DANBURY                 26.50    NWI  2      
 38 Dominic Bonfiglio      9 RIDGEFIELD              26.71    NWI  1      
 39 Seamus Doyle          11 RIDGEFIELD              27.19    NWI  1      
 40 Bryant Caicedo        12 DANBURY                 28.27    NWI  1      
 41 Kevin Davis           10 RIDGEFIELD              37.23    NWI  1      

                         Boys 3200 Meter Run                        
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Daniel Nichols        11 DANBURY               9:45.65   1     5
  2 Bradford DeMassa      12 RIDGEFIELD           10:20.77   1     3
  3 John Madore            9 RIDGEFIELD           10:25.30   1     1
  4 Spencer Mead          12 DANBURY              10:31.95   1      
  5 Ryan Caldwell         10 DANBURY              10:34.73   1      
  6 Matthias Howley       12 RIDGEFIELD           10:42.06   1      
  7 Eric Collado          11 DANBURY              10:49.84   1      
  8 Tyler Granja          11 DANBURY              11:00.11   1      
  9 Trevor Reed           12 DANBURY              11:00.16   1      
 10 Colin Tarpey           9 RIDGEFIELD           11:01.01   1      
 11 Trevor DeMarco         9 RIDGEFIELD           11:12.81   1      
 12 Chris Adamski         10 DANBURY              11:13.40   1      
 13 Todd Benson            9 RIDGEFIELD           11:17.72   1      
 14 Bradley Fox           12 DANBURY              11:19.11   1      
 15 Ethan MacKenzie        9 RIDGEFIELD           11:46.88   1      
 16 Guilherme Noronha     11 DANBURY              11:48.20   1      

                     Boys 4x400 Meter Relay                    
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 DANBURY A                                 3:49.00   1     5
  2 DANBURY B                                 4:00.42   1      
  3 DANBURY C                                 4:00.45   1      
  4 DANBURY D                                 4:08.04   1      
  5 DANBURY E                                 4:16.46   1      
  6 DANBURY F                                 5:04.14   1      
  7 DANBURY G                                 5:34.76   1      

                        Boys Javelin Throw                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Justin Showstead      11 RIDGEFIELD             157-07      5
  2 Eduardo Marquez       11 RIDGEFIELD             141-00      3
  3 Jonah Gosnay          11 DANBURY                137-00      1
  4 Liam Byrne            10 RIDGEFIELD             123-05       
  5 John Christman        11 RIDGEFIELD             122-08       
  6 Eric Dollins          12 RIDGEFIELD             118-03       
  7 Andrew Ram            11 RIDGEFIELD             112-03       
  8 Drew Arfine           12 RIDGEFIELD             110-10       
  9 Nicholas DeSantis     10 RIDGEFIELD             108-02       
 10 Brian Williams        11 RIDGEFIELD             104-08       
 11 Johnny Valente        11 RIDGEFIELD              93-01       
 12 Brendan Ferguson      11 RIDGEFIELD              87-11       
 13 Gordon Santiago       12 RIDGEFIELD              87-05       
 14 Francis Thomas        12 RIDGEFIELD              82-00       
 15 Andrew Mora           11 DANBURY                 78-03       
 16 Noah Havasi           11 RIDGEFIELD              76-06       
 17 Joseph Fazio          11 RIDGEFIELD              72-03       
 18 Leonardo Lima         10 DANBURY                 60-00       
 19 Joseph Suozzi          9 RIDGEFIELD              59-08       
 20 Kevin Johnson         11 RIDGEFIELD              58-10       
 21 Ryan Lawler           12 RIDGEFIELD              41-03       

                         Boys Discus Throw                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Justin Showstead      11 RIDGEFIELD             107-06      5
  2 Drew Arfine           12 RIDGEFIELD             104-11      3
  3 Eric Dollins          12 RIDGEFIELD              92-05      1
  4 Brendan Ferguson      11 RIDGEFIELD              92-00       
  5 John Christman        11 RIDGEFIELD              85-08       
  6 Eduardo Marquez       11 RIDGEFIELD              80-04       
  7 Johnny Valente        11 RIDGEFIELD              79-07       
  8 Daniel Halmos         12 RIDGEFIELD              72-06       
  9 Kolby Sinclair        11 DANBURY                 68-03       
 10 Joseph Fazio          11 RIDGEFIELD              65-05       
 11 Francis Thomas        12 RIDGEFIELD              64-10       
 12 Nicholas DeSantis     10 RIDGEFIELD              64-02       
 13 Nicolas Gomes         10 DANBURY                 60-06       
 13 Isaac Vieira           9 DANBURY                 60-06       
 15 Patrick Joyce         11 RIDGEFIELD              60-00       
 16 Waleed Mohamed         9 DANBURY                 59-06       
 17 Miles Stoddart         9 RIDGEFIELD              55-05       
 18 Evan Bayer            10 RIDGEFIELD              53-03       
 19 Sebastian Arreola     10 DANBURY                 52-00       
 20 Noah Havasi           11 RIDGEFIELD              50-09       

                           Boys Shot Put                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Justin Showstead      11 RIDGEFIELD           44-05.00      5
  2 Riley Pues            12 DANBURY              37-11.00      3
  3 Julian Quinn          11 RIDGEFIELD           35-07.00      1
  4 Tommy Cafarelli       11 DANBURY              35-04.00       
  5 Francis Thomas        12 RIDGEFIELD           32-02.00       
  6 Nicholas DeSantis     10 RIDGEFIELD           31-03.00       
  7 Drew Arfine           12 RIDGEFIELD           31-00.00       
  8 Kolby Sinclair        11 DANBURY              30-10.00       
  9 Gordon Santiago       12 RIDGEFIELD           30-03.00       
 10 Evan Bayer            10 RIDGEFIELD           30-02.00       
 11 Isaac Vieira           9 DANBURY              29-09.00       
 12 Andrew Mora           11 DANBURY              29-07.00       
 13 Daniel Halmos         12 RIDGEFIELD           27-11.00       
 14 Nicolas Gomes         10 DANBURY              27-05.00       
 15 Ryan Lawler           12 RIDGEFIELD           26-08.00       
 16 Noah Havasi           11 RIDGEFIELD           24-07.00       
 17 Sebastian Arreola     10 DANBURY              24-03.00       
 18 Miles Stoddart         9 RIDGEFIELD           23-01.00       
 19 Leonardo Lima         10 DANBURY              21-05.00       
 20 Michael Saccucci      11 RIDGEFIELD           20-03.00       
 21 Waleed Mohamed         9 DANBURY              18-08.00       

                             Boys Long Jump                            
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Massiah Crandell      12 DANBURY              21-02.00    NWI     5
  2 Paul Wright           12 DANBURY              20-00.25    NWI     3
  3 Tumani Edwards        12 DANBURY              18-11.00    NWI     1
  4 Shaun Williams        12 DANBURY              18-06.75    NWI      
  5 Paul Kim              11 RIDGEFIELD           17-07.75    NWI      
  6 Jonathan Reiss        12 DANBURY              16-03.00    NWI      
  7 Ismael Santana        10 DANBURY              14-07.50    NWI      
  8 Edmund Hurdle          9 DANBURY              14-01.50    NWI      

                            Boys Triple Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Tumani Edwards        12 DANBURY              43-00.00    NWI     5
  2 Shaun Williams        12 DANBURY              37-09.75    NWI     3
  3 Pedro Ramirez         12 DANBURY              37-01.25    NWI     1
  4 Paul Kim              11 RIDGEFIELD           36-10.75    NWI      
  5 Paul Wright           12 DANBURY              36-05.00    NWI      
  6 Jose Colon            11 DANBURY              33-08.00    NWI      

                          Boys High Jump                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Diante Vines          10 DANBURY               6-04.00      5
  2 Tumani Edwards        12 DANBURY               6-02.00      3
  3 James Ball            11 RIDGEFIELD            5-08.00      1
  4 Jose Colon            11 DANBURY               5-04.00       
  5 Liam Byrne            10 RIDGEFIELD            5-02.00       
  6 Nicholas DeSantis     10 RIDGEFIELD            5-02.00       

                          Boys Pole Vault                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Oliver Hayes          11 RIDGEFIELD           12-00.00      5
  2 Brandon Gottwals      11 DANBURY              11-06.00      3
  3 Drew Arfine           12 RIDGEFIELD           10-00.00      1
  4 Jacob Green            9 DANBURY               9-06.00       
  4 Chase Nalley          12 DANBURY               9-06.00       
  6 William Maue          11 RIDGEFIELD            8-06.00       
  7 Liam Byrne            10 RIDGEFIELD            8-00.00       
  7 Eduardo Marquez       11 RIDGEFIELD            8-00.00       
  9 Manav Markos          11 RIDGEFIELD            8-00.00       



              Girls Team Scores (17 Events Scored)               
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 DANBURY                     80     20   15    6    5   12   22    0  
  2 RIDGEFIELD                  65      7   12   12    5   15   14    0  
  
               Boys Team Scores (18 Events Scored)               
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 DANBURY                     93     25   16    4   15    4   29    0  
  2 RIDGEFIELD                  57      2   11   14    0   23    7    0