Licensed to Adkins Trak Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 6/1/2013 06:21 PM
                Aurora Track Lightning Invitational - 6/1/2013                 
                                   6/1/2013                                    
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8&U Girls
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Moncrief, Savanna          8 Mad Panthers                      17.88   NWI  1  10   
  2 Harris, Janyce             8 Aurora Track                      18.79   NWI  1   5   
  3 Kersh, Kierra              7 Browntrackte                      32.10   NWI  2   3   
  4 Johnson, Kristyn           8 Illinois Rus                      32.11   NWI  2 
  5 Jones, Taya                5 Aurora Track                      32.20   NWI  2 
  6 Tittle, Allannah           8 Aurora Track                      32.40   NWI  2 
  7 Johnson, Erica             6 Illinois Rus                      32.70   NWI  2 
  8 Jackson, Destiny           8 Illinois Gol                      33.90   NWI  2 
  9 Lincoln, Skai              5 Illinois Rus                      34.10   NWI  2 
 
200 Meter Dash 8&U Girls
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Johnson, Nikkel            8 Illinois Gol                      36.94   NWI  10   
  2 Tittle, Layla              8 Aurora Track                      38.37   NWI   5   
  3 Harris, Janyce             8 Aurora Track                      43.98   NWI   3   
  4 Sulaver, Reagan            6 Unattached                        46.20   NWI 
  5 Jones, Taya                5 Aurora Track                      49.11   NWI 
 
400 Meter Dash 8&U Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Nikkel            8 Illinois Gol                    1:27.82   10   
  2 Tittle, Layla              8 Aurora Track                    1:38.26    5   
  3 Sulaver, Reagan            6 Unattached                      1:42.27    3   
  4 Kabu, FranklinaK           6 Browntrackte                    1:47.47  
 
800 Meter Run 8&U Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lincoln, Kai               7 Illinois Rus                    3:33.59  
  2 Sulaver, Reagan            6 Unattached                      3:49.04  
 
4x100 Meter Relay 8&U Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Illinois Rush TC                                             1:38.57  
     1) Johnson, Erica 6                2) Johnson, Kristyn 8             
     3) Lincoln, Kai 7                  4) Lincoln, Skai 5                
 
Long Jump 8&U Girls
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Tittle, Allannah           8 Aurora Track                   10-11.00   NWI     3.32m  10   
  2 Jackson, Destiny           8 Illinois Gol                    9-06.00   NWI     2.89m   5   
  3 Moncrief, Savanna          8 Mad Panthers                    9-00.00   NWI     2.74m   3   
  4 Johnson, Nikkel            8 Illinois Gol                    8-11.00   NWI     2.71m 
  5 Johnson, Kristyn           8 Illinois Rus                    8-01.00   NWI     2.46m 
  6 Jackson, Kaleah            5 Illinois Gol                    6-07.00   NWI     2.00m 
  7 Lincoln, Skai              5 Illinois Rus                    5-07.00   NWI     1.70m 
  8 Kabu, FranklinaK           6 Browntrackte                    4-10.00   NWI     1.47m 
 
Shot Put 8&U Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kersh, Kierra              7 Browntrackte                    9-00.00      2.74m 
  2 Kabu, FranklinaK           6 Browntrackte                    7-07.00      2.31m 
  3 Lincoln, Kai               7 Illinois Rus                    6-06.00      1.98m 
  4 Johnson, Erica             6 Illinois Rus                    6-05.00      1.95m 
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Ming, Savannah            10 Aurora Track                      14.96   NWI  10   
  2 Mustafa, Ayah             10 Browntrackte                      15.70   NWI   5   
  3 Fisher, Ona               10 Illinois Gol                      15.87   NWI   3   
  4 Kersh, Kayla               9 Browntrackte                      16.88   NWI 
  5 Thompson, Ste'fani        10 Browntrackte                      18.28   NWI 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Ming, Savannah            10 Aurora Track                      32.33   NWI  10   
  2 Mustafa, Ayah             10 Browntrackte                      34.24   NWI   5   
  3 Lowe, Neveah               9 Illinois Gol                      36.04   NWI   3   
  4 Kersh, Kayla               9 Browntrackte                      37.08   NWI 
  5 Mustafa, Halimah          10 Browntrackte                      37.73   NWI 
  6 Knight, Zaciah             9 Browntrackte                      37.86   NWI 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ming, Savannah            10 Aurora Track                    1:15.45   10   
  2 Fisher, Ona               10 Illinois Gol                    1:21.78    5   
  3 Lowe, Neveah               9 Illinois Gol                    1:25.58    3   
  4 Coleman, Courtney         10 Illinois Gol                    1:27.83  
  5 Knight, Zaciah             9 Browntrackte                    1:32.42  
 
800 Meter Run 9-10 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hilliard, Lauryn          10 Illinois Rus                    4:12.40   10   
 
High Jump 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mustafa, Halimah          10 Browntrackte                    3-06.00      1.06m 
 
Long Jump 9-10 Girls
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Kersh, Kayla               9 Browntrackte                   10-05.00   NWI     3.17m  10   
  2 Mustafa, Ayah             10 Browntrackte                   10-00.50   NWI     3.06m   5   
  3 Mustafa, Halimah          10 Browntrackte                    9-09.00   NWI     2.97m   3   
  4 Knight, Zaciah             9 Browntrackte                    8-01.00   NWI     2.46m 
  5 Thompson, Ste'fani        10 Browntrackte                    7-11.00   NWI     2.41m 
  6 Lowe, Neveah               9 Illinois Gol                    7-05.00   NWI     2.26m 
 
Shot Put 9-10 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Coleman, Courtney         10 Illinois Gol                   15-00.00      4.57m  10   
  2 Thompson, Ste'fani        10 Browntrackte                   13-01.00      3.98m   5   
  3 Hilliard, Lauryn          10 Illinois Rus                   12-10.00      3.91m   3   
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Banks, Jalisa             12 Illinois Gol                      14.12   NWI  10   
  2 Hunt, Monalaya            11 Aurora Track                      14.13   NWI   5   
  3 Tittle, Kashia            11 Aurora Track                      14.54   NWI   3   
  4 Kennedy, Jazlynn          11 Illinois Gol                      15.18   NWI 
  5 Viano, Gabriela           12 Illinois Rus                      15.82   NWI 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Hunt, Monalaya            11 Aurora Track                      30.24   NWI  2  10   
  2 Banks, Jalisa             12 Illinois Gol                      30.83   NWI  2   5   
  3 Crowell, Jocelynn         12 Illinois Gol                      31.15   NWI  2   3   
  4 Cullum, Marshonda         11 Aurora Track                      33.20   NWI  2 
  5 Viano, Gabriela           12 Illinois Rus                      33.42   NWI  2 
  6 McFerrin, Cierra          11 Unattached                        35.01   NWI  2 
  7 Tittle, Kashia            11 Aurora Track                    5:06.26   NWI  1 
  8 Henderson, Temara         12 Browntrackte                    5:07.24   NWI  1 
  9 Santore, Savanna          11 Illinois Rus                    5:09.14   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tittle, Kashia            11 Aurora Track                    1:11.84   2  10   
  2 Crowell, Jocelynn         12 Illinois Gol                    1:15.17   1   5   
  3 Cullum, Marshonda         11 Aurora Track                    1:18.22   1   3   
  4 McFerrin, Cierra          11 Unattached                      1:24.87   1 
  5 Hunt, Monalaya            11 Aurora Track                    1:27.41   2 
  6 Bender, Destiny           12 Illinois Gol                    1:28.04   2 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McFerrin, Cierra          11 Unattached                      3:14.76   10   
  2 Cephus, Mercedes          11 Illinois Gol                    3:31.44    5   
 
High Jump 11-12 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Panka, Peyton             11 North Plainf                    3-04.00      1.01m  10   
 
Long Jump 11-12 Girls
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Henderson, Temara         12 Browntrackte                   10-11.00   NWI     3.32m  10   
  2 Santore, Savanna          11 Illinois Rus                   10-00.00   NWI     3.04m   5   
  3 Bender, Destiny           12 Illinois Gol                    9-08.00   NWI     2.94m   3   
 
Shot Put 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Henderson, Temara         12 Browntrackte                   25-06.00      7.77m 
  2 Cephus, Mercedes          11 Illinois Gol                   22-11.00      6.98m 
  3 Kabu, FranciscaK          12 Browntrackte                   21-11.00      6.68m 
  4 Panka, Peyton             11 North Plainf                   19-03.00      5.86m 
 
Discus Throw 11-12 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kabu, FranciscaK          12 Browntrackte                      63-08     19.40m  10   
  2 Panka, Peyton             11 North Plainf                      37-07     11.45m   5   
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Turner, Charisma          13 Browntrackte                      13.42   NWI  2  10   
  2 Wallace, Taliyah          14 Illinois Rus                      13.81   NWI  1   5   
  3 Stovall, Mikayla          13 Illinois Rus                      14.30   NWI  2   3   
  4 Cameron, Armani           14 Illinois Rus                      14.48   NWI  1 
  5 Jones, Deazia             13 Illinois Gol                      14.93   NWI  2 
  6 Young, Aaliyah            13 Illinois Rus                      15.07   NWI  2 
  7 Petty, Shakyla            13 Illinois Gol                      15.18   NWI  1 
  8 Curry, Jasmine            13 Illinois Rus                      15.47   NWI  2 
  9 Tyson, Destinee           13 Illinois Rus                      15.49   NWI  1 
 10 Felton, Jazmine           13 Illinois Gol                      15.49   NWI  2 
 11 Dickerson, Jasmine        14 Illinois Rus                      15.80   NWI  2 
 12 Arzu, Allysa              13 Illinois Rus                      15.82   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Turner, Charisma          13 Browntrackte                      27.55   NWI  2  10   
  2 Wallace, Taliyah          14 Illinois Rus                      29.29   NWI  1   5   
  3 Jackson, Kennedi          14 Illinois Rus                      29.80   NWI  1   3   
  4 Stovall, Mikayla          13 Illinois Rus                      30.36   NWI  2 
  5 Cameron, Armani           14 Illinois Rus                      31.01   NWI  3 
  6 Johnson, Katelyn          13 Illinois Rus                      31.16   NWI  3 
  7 Jones, Deazia             13 Illinois Gol                      31.58   NWI  2 
  8 Dickerson, Jasmine        14 Illinois Rus                      33.00   NWI  2 
  9 Leake, Amber              13 Illinois Gol                      33.35   NWI  3 
 10 Brown, Nailah             13 Illinois Rus                      34.32   NWI  1 
 11 Arzu, Allysa              13 Illinois Rus                      34.32   NWI  3 
 12 Tyson, Destinee           13 Illinois Rus                      34.45   NWI  3 
 13 Curry, Jasmine            13 Illinois Rus                      34.51   NWI  2 
 14 Cooper, Kaitlyn           14 Illinois Rus                      35.27   NWI  2 
 15 JeanSimon, Jazmine        13 Illinois Rus                      36.32   NWI  3 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lakshmanan, Tegan         13 Unattached                      1:11.20   10   
  2 Petty, Shakyla            13 Illinois Gol                    1:19.01    5   
  3 Leake, Amber              13 Illinois Gol                    1:35.88    3   
 
800 Meter Run 13-14 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ward, Hannah              13 Unattached                      4:47.08   10   
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Choi, Megan               14 Illinois Rus                   12:44.00   10   
  2 Ward, Hannah              13 Unattached                     20:56.00    5   
 
100 Meter Hurdles 13-14 Girls
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Johnson, Katelyn          13 Illinois Rus                      28.70   NWI  10   
 
4x100 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Illinois Rush TC                                               58.17  
     1) Johnson, Katelyn 13             2) Young, Aaliyah 13              
     3) Jackson, Kennedi 14             4) Wallace, Taliyah 14            
  2 Illinois Rush TC  'B'                                        1:01.37  
     1) Stovall, Mikayla 13             2) Tyson, Destinee 13             
     3) Cameron, Armani 14              4) Dickerson, Jasmine 14          
  3 Illinois Rush TC  'C'                                        1:05.85  
     1) Arzu, Allysa 13                 2) Brown, Nailah 13               
     3) Curry, Jasmine 13               4) JeanSimon, Jazmine 13          
 
4x400 Meter Relay 13-14 Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Illinois Rush TC                                             5:57.85  
     1) Arzu, Allysa 13                 2) Brown, Nailah 13               
     3) Powell, Heaven 13               4) Wallace, Taliyah 14            
  2 Illinois Rush TC  'B'                                        6:55.17  
     1) Anderson, Amari 13              2) JeanSimon, Jazmine 13          
     3) Cooper, Kaitlyn 14              4) Payne, Elisa 14                
 
High Jump 13-14 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Johnson, Katelyn          13 Illinois Rus                    4-00.00      1.21m  10   
 
Long Jump 13-14 Girls
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Turner, Charisma          13 Browntrackte                   15-03.00   NWI     4.64m  10   
  2 Jackson, Kennedi          14 Illinois Rus                   14-03.00   NWI     4.34m   5   
  3 Leake, Amber              13 Illinois Gol                   12-03.00   NWI     3.73m   3   
  4 Panka, Ashley             14 North Plainf                   10-04.00   NWI     3.14m 
 
Triple Jump 13-14 Girls
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Jackson, Kennedi          14 Illinois Rus                   29-05.00   NWI     8.96m  10   
  2 Lakshmanan, Tegan         13 Unattached                     27-07.00   NWI     8.40m   5   
  3 Panka, Ashley             14 North Plainf                   20-05.00   NWI     6.22m   3   
 
Shot Put 13-14 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Payne, Elisa              14 Illinois Rus                   26-02.00      7.97m  10   
  2 Humphrey'Smith, Indiah    13 Browntrackte                   24-05.00      7.44m   5   
  3 Anderson, Amari           13 Illinois Rus                   23-11.00      7.28m   3   
  4 Powell, Heaven            13 Illinois Rus                   20-07.00      6.27m 
  5 Conklen, Madison          13 Browntrackte                   19-08.00      5.99m 
 
Discus Throw 13-14 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Panka, Ashley             14 North Plainf                      54-09     16.68m  10   
  2 Payne, Elisa              14 Illinois Rus                      48-06     14.78m   5   
  3 Powell, Heaven            13 Illinois Rus                      48-03     14.70m   3   
  4 Felton, Jazmine           13 Illinois Gol                      47-03     14.40m 
  5 Humphrey'Smith, Indiah    13 Browntrackte                      44-04     13.51m 
  6 Anderson, Amari           13 Illinois Rus                      44-02     13.46m 
 
Javelin Throw 13-14 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Panka, Ashley             14 North Plainf                      45-00     13.71m  10   
 
100 Meter Dash Open 15-18 Girls
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Jefferson, Joshlyn        16 Illinois Gol                      13.76   NWI  10   
  2 Mackey, Camara            15 Illinois Rus                      15.12   NWI   5   
  3 Hunt, SaMya               15 Aurora Track                      15.86   NWI   3   
 
200 Meter Dash Open 15-18 Girls
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Cephus, Alexis            16 Illinois Gol                      28.24   NWI  10   
  2 Jefferson, Joshlyn        16 Illinois Gol                      28.74   NWI   5   
  3 Gragg, Jasmine            15 Illinois Rus                      30.04   NWI   3   
  4 Burgin, Shelby            15 Browntrackte                      31.10   NWI 
  5 Mackey, Camara            15 Illinois Rus                      35.34   NWI 
 
400 Meter Dash Open 15-18 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cephus, Alexis            16 Illinois Gol                    1:05.05   10   
  2 Amill, Arianna            15 Illinois Rus                    1:06.88    5   
  3 Calvin, Mickeya           18 Illinois Gol                    1:10.74    3   
  4 Woods, Tamara             15 Browntrackte                    1:14.27  
 
800 Meter Run Open 15-18 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amill, Arianna            15 Illinois Rus                    2:40.94   10   
  2 Calvin, Mickeya           18 Illinois Gol                    2:57.21    5   
 
100 Meter Hurdles Open 15-18 Girls
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Burgin, Shelby            15 Browntrackte                      17.97   NWI  10   
  2 Mackey, Camara            15 Illinois Rus                      22.92   NWI   5   
 
High Jump Open 15-18 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Gragg, Jasmine            15 Illinois Rus                    4-10.00      1.47m  10   
 
Long Jump Open 15-18 Girls
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Burgin, Shelby            15 Browntrackte                   14-10.00   NWI     4.52m  10   
  2 Calvin, Mickeya           18 Illinois Gol                   14-09.00   NWI     4.49m   5   
 
Triple Jump Open 15-18 Girls
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Gragg, Jasmine            15 Illinois Rus                   30-09.50   NWI     9.38m  10   
 
Shot Put Open 15-18 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hunt, SaMya               15 Aurora Track                   28-02.00      8.58m  10   
  2 Knox, Synovia             16 Mad Panthers                   26-01.00      7.95m   5   
  3 Panka, Brianna            18 North Plainf                   22-04.00      6.80m   3   
 
Discus Throw Open 15-18 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Knox, Synovia             16 Mad Panthers                      85-08     26.11m  10   
  2 Panka, Brianna            18 North Plainf                      79-02     24.13m   5   
  3 Jefferson, Joshlyn        16 Illinois Gol                      78-07     23.95m   3   
 
Javelin Throw Open 15-18 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Panka, Brianna            18 North Plainf                      67-05     20.54m 
  2 Knox, Synovia             16 Mad Panthers                      55-07     16.94m 
 
100 Meter Dash 8&U Boys
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Johnson, Caron             8 Illinois Gol                      15.98   NWI  2  10   
  2 Miner, Andre               8 Browntrackte                      16.08   NWI  2   5   
  3 Jones, Mason               8 Aurora Track                      17.57   NWI  2   3   
  4 Sulaver, Parker            8 Unattached                        17.58   NWI  2 
  5 TittleIII, Lesroy          6 Aurora Track                      18.03   NWI  1 
  6 Tyson, Jamari              8 Mad Panthers                      19.35   NWI  1 
  7 Kersh, Kamario             6 Browntrackte                      20.19   NWI  2 
  8 Johnson, Camren            5 Illinois Gol                      20.68   NWI  2 
  9 Cato, Josiah               6 Browntrackte                      24.65   NWI  1 
 
200 Meter Dash 8&U Boys
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Miner, Andre               8 Browntrackte                      38.18   NWI  10   
  2 TittleIII, Lesroy          6 Aurora Track                      39.16   NWI   5   
 
400 Meter Dash 8&U Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Johnson, Caron             8 Illinois Gol                    1:21.17   1  10   
  2 Sulaver, Parker            8 Unattached                      1:26.56   2   5   
  3 KabuJr, FrancisF           8 Browntrackte                    1:33.74   2   3   
  4 TittleIII, Lesroy          6 Aurora Track                    1:34.74   2 
  5 Jones, Mason               8 Aurora Track                    1:38.14   2 
  6 Mack, Landen               6 Illinois Gol                    1:40.47   2 
  7 Kersh, Kamario             6 Browntrackte                    1:51.38   2 
 
800 Meter Run 8&U Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sulaver, Parker            8 Unattached                      3:24.10   10   
 
Long Jump 8&U Boys
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Miner, Andre               8 Browntrackte                   12-07.00   NWI     3.83m  10   
  2 KabuJr, FrancisF           8 Browntrackte                   10-07.00   NWI     3.22m   5   
  3 Tyson, Jamari              8 Mad Panthers                    9-11.00   NWI     3.02m   3   
  4 Johnson, Caron             8 Illinois Gol                    9-07.00   NWI     2.92m 
  5 Mack, Landen               6 Illinois Gol                    9-03.00   NWI     2.81m 
  6 Johnson, Camren            5 Illinois Gol                    6-02.00   NWI     1.87m 
 
Shot Put 8&U Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 KabuJr, FrancisF           8 Browntrackte                   15-01.00      4.59m 
  2 Tyson, Jamari              8 Mad Panthers                   12-10.00      3.91m 
  3 Cato, Josiah               6 Browntrackte                    7-05.00      2.26m 
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Fulton, Malik             10 Illinois Gol                      13.87   NWI  10   
  2 Young, Khalyn             10 Unattached                        14.65   NWI   5   
  3 McFerrin, CJ              10 Unattached                        16.01   NWI   3   
  4 Phillips, Corey           10 Aurora Track                      16.11   NWI 
  5 Clayborn, Tahece          10 Aurora Track                      16.34   NWI 
  6 Hilliard, Drayden          9 Illinois Rus                      16.81   NWI 
  7 Knox, Miles               10 Mad Panthers                      17.44   NWI 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Fulton, Malik             10 Illinois Gol                      29.71   NWI  2  10   
  2 Young, Khalyn             10 Unattached                        30.51   NWI  2   5   
  3 Little, Savion            10 Aurora Track                      31.23   NWI  2   3   
  4 Phillips, Corey           10 Aurora Track                      34.06   NWI  2 
  5 McFerrin, CJ              10 Unattached                        34.26   NWI  1 
  6 Hilliard, Drayden          9 Illinois Rus                      36.69   NWI  1 
  7 Ward, Jaylin               9 Browntrackte                      37.08   NWI  2 
  8 Chytla, Jersey            10 Unattached                        37.89   NWI  2 
  9 Johnson, Dillan            9 Illinois Rus                      39.02   NWI  1 
 10 Venegas, Emiliano          9 Illinois Rus                      41.55   NWI  1 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fulton, Malik             10 Illinois Gol                    1:10.08   10   
  2 Little, Savion            10 Aurora Track                    1:16.18    5   
  3 McFerrin, CJ              10 Unattached                      1:21.08    3   
  4 Phillips, Christian       10 Aurora Track                    1:21.58  
  5 Chytla, Jersey            10 Unattached                      1:28.56  
 
800 Meter Run 9-10 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Phillips, Christian       10 Aurora Track                    3:05.21   10   
  2 Hodge, Logan              10 Illinois Rus                    3:14.99    5   
  3 Cameron, Alexander         9 Illinois Rus                    3:40.83    3   
 
4x400 Meter Relay 9-10 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aurora Track Lightning                                       5:37.99  
     1) Clayborn, Tahece 10             2) Little, Savion 10              
     3) Phillips, Christian 10          4) Phillips, Corey 10             
  2 Illinois Rush TC                                             6:49.59  
     1) Cameron, Alexander 9            2) Hilliard, Drayden 9            
     3) Young, Tyler 9                  4) Hodge, Logan 10                
 
High Jump 9-10 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Knox, Miles               10 Mad Panthers                    3-04.00      1.01m  10   
 
Long Jump 9-10 Boys
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Ward, Jaylin               9 Browntrackte                    8-10.00   NWI     2.69m  10   
  2 Knox, Miles               10 Mad Panthers                    8-08.00   NWI     2.64m   5   
  3 Phillips, Cameron         10 Aurora Track                    7-09.00   NWI     2.36m   3   
  4 Cameron, Alexander         9 Illinois Rus                    7-05.00   NWI     2.26m 
  5 Young, Tyler               9 Illinois Rus                    6-04.00   NWI     1.93m 
  6 Venegas, Emiliano          9 Illinois Rus                    5-05.00   NWI     1.65m 
 
Shot Put 9-10 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hodge, Logan              10 Illinois Rus                   22-03.00      6.78m  10   
  2 Johnson, Dillan            9 Illinois Rus                   15-07.00      4.74m   5   
  3 Ward, Jaylin               9 Browntrackte                   11-09.00      3.58m   3   
  4 Venegas, Emiliano          9 Illinois Rus                   10-02.00      3.09m 
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mason, Martayvis          12 Illinois Gol                      14.58   NWI  1  10   
  2 Tittle, Trevon            12 Aurora Track                      14.90   NWI  2   5   
  3 Dunn, Aron                11 Browntrackte                      15.24   NWI  2   3   
  4 Burke, Kyle               12 Illinois Rus                      15.31   NWI  2 
  5 Enzbigilis, Eddie         11 Illinois Rus                      15.33   NWI  2 
  6 Washington, Malik         12 Illinois Gol                      15.44   NWI  1 
  7 Jonesjr., Rodney          12 Aurora Track                      16.04   NWI  2 
  8 Woods, Traeton            11 Browntrackte                      16.70   NWI  1 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Lincoln, Myles            11 Illinois Rus                      31.97   NWI  10   
  2 Burke, Kyle               12 Illinois Rus                      33.13   NWI   5   
  3 Enzbigilis, Eddie         11 Illinois Rus                      33.64   NWI   3   
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mason, Martayvis          12 Illinois Gol                    1:14.76   10   
  2 Felton, Jacob             11 Illinois Gol                    1:16.59    5   
 
800 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kredell, Ryan             12 Unattached                      2:34.63   10   
  2 Slokenbergs, Valdis       11 Unattached                      2:46.92    5   
  3 Gollwitzer, Jarod         12 Unattached                      2:52.80    3   
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Geisler, Ian              12 Unattached                     12:10.00   10   
 
80 Meter Hurdles 11-12 Boys
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mason, Martayvis          12 Illinois Gol                      16.79   NWI  10   
  2 Lincoln, Myles            11 Illinois Rus                      17.41   NWI   5   
  3 Felton, Jacob             11 Illinois Gol                      17.89   NWI   3   
  4 Washington, Malik         12 Illinois Gol                      18.18   NWI 
 
High Jump 11-12 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lincoln, Myles            11 Illinois Rus                    4-02.00      1.27m  10   
 
Long Jump 11-12 Boys
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Dunn, Aron                11 Browntrackte                   12-08.00   NWI     3.86m  10   
  2 Washington, Malik         12 Illinois Gol                   12-00.00   NWI     3.65m   5   
  3 Burke, Kyle               12 Illinois Rus                   11-11.00   NWI     3.63m   3   
  4 Woods, Traeton            11 Browntrackte                   10-08.00   NWI     3.25m 
 
Shot Put 11-12 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Tittle, Trevon            12 Aurora Track                   34-11.00     10.64m  10   
  2 Jonesjr., Rodney          12 Aurora Track                   23-11.00      7.28m   5   
  3 Enzbigilis, Eddie         11 Illinois Rus                   22-02.00      6.75m   3   
  4 Woods, Traeton            11 Browntrackte                   20-02.00      6.14m 
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Adams, Brandon            13 Illinois Rus                      11.98   NWI  1  10   
  2 Tulloch, Ezekiel          14 Illinois Rus                      12.40   NWI  1   5   
  3 Caldwell, Deandre         14 Illinois Gol                      12.55   NWI  2   3   
  4 Perry, Zion               14 Illinois Rus                      12.60   NWI  2 
  5 Calhoun, Selwyn           14 Illinois Gol                      12.86   NWI  1 
  6 Coleman, Jeremiah         14 Illinois Rus                      13.87   NWI  2 
  7 Purdie, Maurice           14 Illinois Rus                      14.18   NWI  2 
  8 Bernard, Ricko            13 Illinois Rus                      14.24   NWI  2 
  9 Hunt, Anthony             13 Aurora Track                      14.28   NWI  2 
 10 Mustafa, Camron           14 Browntrackte                      14.34   NWI  2 
 11 McCoy, Deontae            14 Illinois Rus                      14.53   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Adams, Brandon            13 Illinois Rus                      24.49   NWI  2  10   
  2 Caldwell, Deandre         14 Illinois Gol                      25.08   NWI  2   5   
  3 Perry, Zion               14 Illinois Rus                      26.66   NWI  1   3   
  4 Calvin, Jakiya            14 Illinois Gol                      28.81   NWI  1 
  5 Bernard, Ricko            13 Illinois Rus                      29.48   NWI  1 
  6 Coleman, Jeremiah         14 Illinois Rus                      29.63   NWI  2 
  7 McCoy, Deontae            14 Illinois Rus                      29.89   NWI  2 
  8 Tittle, Lesrion           13 Aurora Track                      29.94   NWI  1 
  9 Hunt, Anthony             13 Aurora Track                      30.00   NWI  2 
 10 Purdie, Maurice           14 Illinois Rus                      30.92   NWI  2 
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 GulleyJr., Lee            14 Illinois Rus                    1:15.46   10   
 
800 Meter Run 13-14 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Calvin, Jakiya            14 Illinois Gol                    2:32.89   10   
  2 Angomas, Emmanual         13 Illinois Rus                    2:48.98    5   
  3 Jelks, Japhe              13 Illinois Rus                    2:58.49    3   
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Angomas, Emmanual         13 Illinois Rus                   11:29.00   10   
 
100 Meter Hurdles 13-14 Boys
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Mitchell, Mckenzie        14 Unattached             18.50      18.38   NWI  10   
  2 Mustafa, Camron           14 Browntrackte                      19.31   NWI   5   
  3 Jelks, Japhe              13 Illinois Rus                      19.58   NWI   3   
  4 Long, Julian              14 Illinois Rus                      20.85   NWI 
  5 Jelks, Shandon            13 Unattached                        20.86   NWI 
  6 Tittle, Lesrion           13 Aurora Track                      20.97   NWI 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Illinois Rush TC                                               51.05  
     1) Adams, Brandon 13               2) Coleman, Jeremiah 14           
     3) Perry, Zion 14                  4) Tulloch, Ezekiel 14            
  2 Illinois Rush TC  'B'                                          59.68  
     1) Bernard, Ricko 13               2) Long, Julian 14                
     3) McCoy, Deontae 14               4) Purdie, Maurice 14             
 
4x400 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Illinois Rush TC                                             5:13.54  
     1) Angomas, Emmanual 13            2) Bernard, Ricko 13              
     3) Jelks, Japhe 13                 4) GulleyJr., Lee 14              
 
4x800 Meter Relay 13-14 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Illinois Rush TC                                            12:08.09  
     1) Angomas, Emmanual 13            2) Jelks, Japhe 13                
     3) Otstott, Benjamin 13            4) GulleyJr., Lee 14              
 
High Jump 13-14 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Mitchell, Mckenzie        14 Unattached                      4-10.00      1.47m  10   
  2 Jelks, Shandon            13 Unattached                      4-04.00      1.32m   5   
  3 Seroy, Deonte             14 Mad Panthers                    3-08.00      1.11m   3   
 
Long Jump 13-14 Boys
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Adams, Brandon            13 Illinois Rus                   18-09.00   NWI     5.71m  10   
  2 Tulloch, Ezekiel          14 Illinois Rus                   16-11.00   NWI     5.15m   5   
  3 Calvin, Jakiya            14 Illinois Gol                   14-11.00   NWI     4.54m   3   
  4 Hunt, Anthony             13 Aurora Track                   14-03.25   NWI     4.34m 
  5 Mustafa, Camron           14 Browntrackte                   14-01.00   NWI     4.29m 
  6 Coleman, Jeremiah         14 Illinois Rus                   13-11.00   NWI     4.24m 
  7 Tittle, Lesrion           13 Aurora Track                   12-10.25   NWI     3.91m 
  8 Seroy, Deonte             14 Mad Panthers                   12-08.00   NWI     3.86m 
 
Shot Put 13-14 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Caldwell, Deandre         14 Illinois Gol                   33-06.00     10.21m  10   
  2 Calhoun, Selwyn           14 Illinois Gol                   30-03.00      9.22m   5   
  3 Mitchell, Mckenzie        14 Unattached                     28-08.00      8.73m   3   
  4 Long, Julian              14 Illinois Rus                   25-11.00      7.89m 
  5 Grebner, Tyler            14 Aurora Track                   24-02.00      7.36m 
 
100 Meter Dash Open 15-18 Boys
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 PruntyIII, Benny          19 Aurora Track                      11.35   NWI  2  10   
  2 Mitchell, Maurice         16 Unattached             11.80      12.14   NWI  2   5   
  3 Radford, Bennie,Jr.       15 Rad Runners            11.84      12.16   NWI  2   3   
  4 Catanzaro, Robert         17 Illinois Rus                      12.19   NWI  1 
  5 Cooper, Phillip           15 Illinois Rus                      12.56   NWI  1 
  6 Catanzaro, Michael        15 Illinois Rus                      12.65   NWI  2 
  7 Holland, Deontae          16 Illinois Rus                      12.65   NWI  2 
  8 Brown, Jamel              17 Illinois Rus                      12.95   NWI  2 
  9 Ross, Devin               16 Illinois Gol                      13.48   NWI  1 
 
200 Meter Dash Open 15-18 Boys
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 PruntyIII, Benny          19 Aurora Track                      22.90   NWI  1  10   
  2 Mitchell, Maurice         16 Unattached             23.80      24.34   NWI  2   5   
  3 Radford, Bennie,Jr.       15 Rad Runners            24.18      24.50   NWI  2   3   
  4 Barrio, Hosea             17 Unattached                        24.71   NWI  2 
  5 Catanzaro, Robert         17 Illinois Rus                      24.97   NWI  2 
  6 Holland, Deontae          16 Illinois Rus                      25.72   NWI  1 
  7 Cooper, Phillip           15 Illinois Rus                      25.93   NWI  1 
  8 Brown, Jamel              17 Illinois Rus                      27.01   NWI  2 
  9 Johnson, Kendric          15 Illinois Gol                      28.02   NWI  2 
 
400 Meter Dash Open 15-18 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 PruntyIII, Benny          19 Aurora Track                      52.73   10   
  2 Barrio, Hosea             17 Unattached                        53.04    5   
  3 Wolz, Justin              16 Illinois Rus                      57.08    3   
  4 Radford, Bennie,Jr.       15 Rad Runners            55.55      57.65  
 
800 Meter Run Open 15-18 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lincoln, Rahsaan          18 Illinois Rus                    2:14.76   10   
  2 Wolz, Justin              16 Illinois Rus                    2:18.56    5   
 
4x100 Meter Relay Open 15-18 Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Illinois Rush TC                                               49.27  
     1) Catanzaro, Michael 15           2) Cooper, Phillip 15             
     3) Holland, Deontae 16             4) Wolz, Justin 16                
 
High Jump Open 15-18 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lincoln, Rahsaan          18 Illinois Rus                    5-08.00      1.72m  10   
 
Long Jump Open 15-18 Boys
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Lincoln, Rahsaan          18 Illinois Rus                   16-06.00   NWI     5.02m  10   
  2 Holland, Deontae          16 Illinois Rus                   14-05.00   NWI     4.39m   5   
 
Triple Jump Open 15-18 Boys
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Lincoln, Rahsaan          18 Illinois Rus                   38-00.00   NWI    11.58m  10   
 
Shot Put Open 15-18 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 C'Madu, Ezenna            15 Illinois Rus                   39-00.00     11.88m 
  2 Miller, Trevor            15 Unattached                     38-00.00     11.58m 
  3 Catanzaro, Michael        15 Illinois Rus                   37-03.00     11.35m 
  4 Johnson, Kendric          15 Illinois Gol                   36-08.00     11.17m 
 
Discus Throw Open 15-18 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Miller, Trevor            15 Unattached                        92-08     28.24m  10   
  2 C'Madu, Ezenna            15 Illinois Rus                      69-11     21.31m   5   
 
Javelin Throw Open 15-18 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Johnson, Kendric          15 Illinois Gol                      81-07     24.86m  10